Seo Nedir?

SEO Nedir?

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi ve içeriğinizi çevrimiçi arama sonuçlarında görünecek şekilde ayarlamak anlamına gelir.

SEO, ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgileri, aktif olarak arama yapan kullanıcılara ulaşma gücünü artırmaya yarar. İşte bu yüzden SEO’nun, satışların büyük bir oranda öneme sahip olması ve bu yüzden oldukça önem verilmesi çok normaldir. Reklam ve benzeri alanlardan gelen kullanıcı ve ziyaretçilerin hemen hemen 2-3 katı, yalnızca SEO uyumundan dolayı gelebilir. SEO, tamamen organik olarak, arama sonuçlarında görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olan en büyük etkendir.

Web sitenizi arama motorları için optimize etmiyorsanız, potansiyel müşterilerinizi  ve rakiplerinize karşı kaybetme riskiyle karşı karşıyasınızdır, çünkü diğer web siteleri arama motorlarında, sizin web sitenizden daha önde görünür.

Birisi sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili Google’da bilgi ararken, sitenizin ön planda olması sizin için son derece kârlı olacaktır.
Ayrıca höze çarpacak şekilde gösterirseniz web sitenize olan ilgi de artacaktır. Araştırmalar, Google aramalarından gelen trafiğin yüzde 60’ının , ilk üç arama sonuçlarında görünen web sitelerine gittiğini gösteriyor.

SEO Nedir?

 

Arama motorları, insanlara alakalı bilgiler sunmaya yardımcı olmak için algoritmalar kullanır. Web siteniz, 1. Sayfada değil de 5. Sayfada ya da daha yukarısında ise kesinlikle SEO Uzmanından yardım almalısınız. Emin olun bu işlem sizin için son derece önemlidir.

Arama motorları, belirli bir konu üzerinde düzenli olarak yeni içerik yayınlayan web siteleri daha üst sıralamalara  çekmektedir. Örneğin, bir emlak ajansına sahipseniz, ev satın alma ipuçları ile ilgili düzenli blog gönderileri yayınlamak çevrimiçi otoritenizi oluşturmaya yardımcı olacaktır. Bunların yanısıra diğer web siteleri içeriğinize bağlandığında veya kullanıcılar içeriğinizi sosyal medyada paylaştığında, arama sonuçlarında belirgin bir şekilde öne çıkabilirsiniz.

Web sitenizde düzenli olarak insanların ilgisini çekebilecek başlık ve içerikler paylaşırsanız, arama sonuçlarında üst sıralamalara çıkabilirsiniz. Fakat yazdığınız bir alakasız başlık ya da içerik, web sitenizin kalitesini düşürür. Bununla birlikte de kullanıcılarınız sizden kopmaya başlar. Ve emin olun, böyle bir kalite zedelenmesi yaşadığınız takdirde tekrar güven kazanmanız oldukça zorlaşacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
0 Kullanıcı Yorumları

Yorum Yap

Yorum Yapmak veya Soru Sormak İster misin?
Yorum yapmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir