Fotoğraf Beğenisi Arttırma Yolları

Fotoğraf Beğenisi Arttırma Yolları

Sosyal medyada kullanıcılara ve takipcilerinize ne kadar teşekkür ederseniz o kadar geri dönüş ve fotoğraf beğenisi alırsınız. Takipcileriniz genellikle sadık müşterilerdir ve bilgilerinizi çevrimiçi olarak arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaştıklarında işinizi kurmanıza yardımcı olurlar. Onlara teşekkür etmek ve onların bağlılıklarını arttırmak için  teşekkür etmelisiniz.

Sosyal medya takipçilerinize teşekkür etmek için bu 3 kolay ve yaratıcı yoldan birini veya tümünü deneyin:

Kişiselleştirin, Genelleme Yapmayın

Takipçilerinize hoş görünmek için  teşekkür mesajınızda abartmanıza gerek yok, ancak bunu samimi hissettirmek için kişiselleştirmeniz gerekiyor.  Bunun için doğrudan mesaj gönderebilir veya hayranınızı tanımak için herkese açık paylaşım yapabilirsiniz. Ancak adlarını neden etiketlediğinizde, neden teşekkür ettiğinizden veya neden bu kadar harika olduklarını düşündüğünü belirtmelisiniz.

Hemen her kullanıcı için teşekkür notu yayınlamak, göz önünde bulundurulması gereken ek bir faydaya sahiptir. Çünkü diğer takipçileriniz sizi hayranlarını önemseyen biri olarak göreceklerdir ve bu, beğeni yapmaları için harika bir nedendir. Örneğin;

“ Instagram’da bizi takip ettiğiniz için teşekkürler Ahmet Bey / Hayvan Hastanesi/ Yeni tatil fotoğraflarınız çok hoş”

Düzenli Olarak Tanıyın

İnsanlar sosyal ağlara sosyal olmak için katılıyorlar. Bu yüzden bir yere ait olmaktan ve bağlanmaktan hoşlanırlar. Her hafta belirli bir hayranı tanımak, bu sosyal insanları ödüllendirmenin ve onlara benzer düşünen insanlarla bağlantı kurma fırsatı vermenin harika bir yoludur.

Kullandığınız herhangi bir sosyal kanalda, “haftanın hayranı” yaklaşımını deneyebilirsiniz. Her hafta bir hayran seçip niçin onları takdir ettiğinizi veya neden bu kadar ilginç bulduğunuzu kısa bir not ile ifade edebilirsiniz. Örneğin ” Harika gönderiler paylaşıyorsunuz, yorumlarınızı seviyorum, onların köpekleri çok komik, vb.”

Twitter’daysanız, favori takipçiyi tanımlamak için kim olduklarını ve neden insanların onları takip etmeleri gerektiğini anlatan #FF (Friday Follow) yaklaşımını deneyebilirsiniz. Hayranınız bunu çok önemseyecek. Çünkü ismi, insanlar tarafından anılıyor. Bu yüzden size teşekkür bile edebilir. İşte bir örnek;

“#FF @gedaxt
#veterinary uygulamaları için güncel ipuçları yayınlayan aktif bir takipçi.”

Alan Genişletin

Fotoğraflarınıza (izinle) ve sosyal profillerinize bir bağlantı ekleyin ve ardından sosyal kanallarınızda paylaşın. Bu sizin için ek bir avantajdır. Blogunuz, takipçileriniz tarafından paylaşılırsa  daha fazla kapsama alanı elde edebilir ve doğal olarak fotoğraf beğenilerinizi arttırabilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

0 Kullanıcı Yorumları

Yorum Yap

Yorum Yapmak veya Soru Sormak İster misin?
Yorum yapmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir